آکادمی پروا

مانیکور ناخن روشی برای مراقبت و زیبایی ناخن های دست است که شامل مراحل مختلفی است. در سالن های زیبایی و مراکز اسپا مانیکور ناخن متفاوت تعریف می شود اما مراحل معمول آن شامل سوهان کشیدن، شکل دادن به ناخن، گرفتن پوست های اضافه و تمیز کردن کوتیکول ناخن و در نهایت لاک زدن به ناخن است. البته ماساژ دست و لایه برداری از آن نیز در بیشتر مراکز انجام می شود.

انواع مانیکور:

مانیکور ناخن به دو صورت خشک و مرطوب انجام می شود. در هر دو حالت شما می توانید بعد از مرتب شدن ناخن های خود تصمیم بگیرید که آرایش ناخن شما چگونه باشد؟ می توانید روی ناخن های خود را لاک بزنید یا آن ها را ژلیش کنید یا اینکه به یک برق ناخن ساده اکتفا کنید و از ظاهر طبیعی آن ها لذت ببرید.

مانیکور خیس

در مانیکور ناخن به صورت خیس، دست ها درون آب گرم خیسانده می شوند تا گوشت های اضافه و کوتیکول های اطراف ناخن نرم شوند. روش کار نیز بدین صورت است که ابتدا باید لاک قبلی روی ناخن به طور کامل پاک شود، سپس ناخن ها به کمک ناخن گیر کوتاه شده و به کمک سوهان ناخن فرم داده شوند. بعد از این مراحل، دست ها را به مدت ۱۰ دقیقه درون کاسه ای از آب گرم به همراه مقداری صابون و مایع نرم کننده قرار می دهند تا نرم شوند. سپس دست ها را با حوله خشک می کنند. حال نوبت به تمیز کردن پوست های مرده روی سطح ناخن و مرتب کردن کوتیکول ها است که یکی از مراحل مهم در مانیکور ناخن هستند. در نهایت با کرم زدن یا استفاده از لوسیون دست ها و ناخن ها ماساژ داده می شود تا خشک نشوند.

مانیکور ناخن به کمک پارافین هم یکی از روش هایی است که اخیرا بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. این روش تا حدودی شبیه به مانیکور ناخن مرطوب است با این تفاوت که به جای آب گرم از پارافین ولرم استفاده می شود.

مانیکور ناخن خشک

مراحل آموزش مانیکور خشک همانند مانیکور ناخن مرطوب است با این تفاوت که دست ها در داخل آب قرار نمی گیرند و در همان حالت خشک مانیکور می شوند. این روش به خصوص برای افرادی که ناخن های شکننده یا پوست خشکی دارند بهتر است. مانیکور ناخن خشک به دو روش معمولی و روسی انجام می شود. در مانیکور ناخن خشک از سوهان دستی استفاده می کنند اما در روش روسی از سوهان برقی و سر سوهان های شنی استفاده می شود.

روش های دیگری نیز برای مانیکور ناخن نام می برند که از آن جمله می توان به مانیکور فرانسوی، آمریکایی و ژلیش هستند که تفاوت این روش ها در نوع لاک زدن ناخن است و مرتب کردن ناخن ها به یکی از دو صورت مرطوب یا خشک صورت می گیرد.


دیدگاهتان را بنویسید